Uważamy, że wczesne uczenie dzieci programowania, to tak jak z każdym innym językiem – im wcześniej dziecko zacznie naukę, tym lepiej. Programowanie nie jest tylko dla dzieci wybitniej uzdolnionych w tym kierunku, ale dla wszystkich – jest to po prostu nauka jeszcze jednego języka. Języka potrzebnego w przyszłości. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają 30 minut.

W trakcie zajęć wykorzystujemy liczne pomoce dydaktyczne jak:
– myszki do programowania
– ozobty
– Photony
– maty do programowania
– tabnlety i tablice interaktywne
I wiele wiele innych
Dlaczego warto uczyć dzieci programowania?
1. Dziecko czuje się sprawcą: „napisałem program i on działa”, a świadomość, że zmusiło się taką skomplikowaną maszynę do określonego działania sprawia, że nabiera też ono wiary w siebie i swoje możliwości.
2. Komputer, postać na ekranie czy malutki robocik – nie domyślą się, co dziecko chce im przekazać. Oczekiwania względem nich muszą być wyrażone niezwykle precyzyjnie. Programowanie uczy jasnego wyrażania swoich oczekiwań.
3. Logiczne myślenie – programowanie wymaga poznania szeregu algorytmów i rozumienia ich, konieczne jest też przewidywanie konsekwencji danego rozwiązania i planowanie działań.
4. Umiejętność konsekwentnego dążenia do celu – programując trzeba stale przestrzegać pewnych niezmiennych zasad, pominięcie jakiegoś elementu sprawia, że program nie działa.
5. Kodowanie wymaga też cierpliwości i wytrwałości – szukanie błędu czasami trwa chwilę.
6. Żeby stworzyć grę lub animację trzeba myśleć twórczo, szukać nowych rozwiązań.
7. Doświadczenia z innych krajów wskazują na to, że dzieci potrafią opanować podstawy programowania i że przychodzi im to z dużą łatwością oraz sprawia mnóstwo radości.